İptal ve İade Şartları

GENEL:

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri satıcı herhangi bir bildirim yapmadığı sürece alıcılar tarafından ödenecektir.

Satın alınan her bir ürün, 14 iş  gününü aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Değişim hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır.
Üründe herhangi bir zarar var ise kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü lütfen teslim almayınız.Ödemesini yaptığınız ürün yada ürünleri teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz ve artık hak talep etmeniz mümkün değildir. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, yırtılma, kullanılmış olma gibi benzer durumların tespit edilmesi halinde ve ürünün müşteriye teslim edildiği o anki durumu ile iade edilmemesi halinde ürünün iadesi tarafımızca kabul edilmeyecektir. 

ÜRETİM VE KARGO SÜRELERİ

www.elleser.com ve sosyal medya üzerinden verilen siparişlerde saat 10.00 ’a kadar verilmiş olan siparişler aynı gün, 10.30 'dan sonra verilen siparişler diğer gün üretime alınır. Üretim süresi 5 ile 7 İş Günü olarak belirlenmiştir,üretim hızına bağlı olarak erken çıkan siparişler aynı gün kargoya verilmektedir. Üretimimiz Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır. 5 ile 7 İş Gününü hesaplanırken bu göz önünde bulundurulmalıdır.
Üretim tesisindeki yoğunluğa göre üretim süresinin uzayacağı ihtimalini Satıcı, Alıcıya bildirilmek ile yükümlüdür.

**KAMPANYADAN YARARLANDIĞINIZDA İADE VE DEĞİŞİM
Alıcı ; Kampanyadan yararlanılması durumunda iade ve değişim hakkınız bulunmamaktadır.

SATICININ DEĞİŞİM HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ŞİRKET : MAKRO MENSUCAT TEKSTİL DIŞ TİC.LTD.ŞTİ

ADRES:

  • Mahmutbey Mahallesi, Taşocağı Yolu 2661 No:12/Z1 Bağcılar/İstanbul EPOSTA[email protected]

TELEFON : 0545 425 12 60

İPTAL KOŞULLARI:

Vermiş olduğunuz siparişin, ödemesi yapıldıktan sonra, üretime girmeden önce satışın iptalini isteyebilir ve siparişten vazgeçebilirsiniz.
Aksi takdirde gün içerisinde satıştan vazgeçmezseniz iptal işlemi gerçekleşemez.

İADE KOŞULLARI

Satıcı üretim hatasından kaynaklanan her türlü sorunda ürünü Alıcıdan koşulsuz geri almakla yükümlüdür.
SATICI, Ürünleri özel ölçü ve alıcının internet sitesinde mevcut yazan ölçüye göre üretime almasından dolayı iade alınmaz, değişim hakkını geçerli bir sebep olmadan kabul etmeyen Alıcılarda ise ürünün kargo bedelini karşılamak koşulu ile Satıcının belirttiği adrese ürünü geri kargolar. Satıcı ürünü geri teslim aldıkdan sonra ürünü inceler ve üründe yıpranma, kullanım ve gönderirken paketlemeye özen gösterilmediği sebebi ile ortaya değer kaybının olup olmadığını anlamaya çalışır. Eğer bahsi geçen değer kayıpları bulunmuyorsa iade gerçekleşir ve bahsi geçen ücret 10 iş günü içerisinde Alıcının belirttiği banka hesabına ödenir. 

ÖDEME VE TESLİMAT

TR79 0020 3000 0374 8610 0000 01
MAKRO MENSUCAT TEKSTİL DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
Albaraka Türk Katılım  bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.

 

Sitemiz üzerinden her türlü kredi kartlarınızla online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

Yükleniyor...